En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri Hangileri?

E

WordPress bildiğiniz üzere birçok eklentiyi destekliyor. Ben bu yazımda WordPress için kullanmanız gereken en önemli eklentilerden bahsediyor olacağım. Elbette kod bilgisi gerekmediği için her sektöre uygun web sitesi açabilir ve bu sitelerde ihtiyacınız olan eklentilerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Şimdi gelin bu eklentileri birlikte inceleyelim.

WordPress’in Olmazsa Olmazı YOAST SEO

SEO’nun ne kadar önemli olduğunu aktarmama gerek yok sanırım. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlayan SEO çalışmaları kadar içeriklerinizin de kaliteli olması gerekiyor. Tam da bu noktada YOAST SEO yardımınıza koşuyor. Çünkü içeriklerinizin SEO’ya uygun olup olmadığını gösteren bu eklentinin kırmızı ve yeşil yanan ışıkları sayesinde yapmanız gerekenleri görebiliyorsunuz.

Jetpack’i Unutmayın

Aslında web sitenizi analiz etme ve trafik izleme aracı olarak Google Analytics kullanılsa da WordPress üzerinden de sayfa trafiğinizi takip edebilirsiniz. Jetpack eklentisi size bu konuda yardımcı olacaktır. Ülkelere göre ziyaretçi sayısı, sayfaların ziyaret edildiği zaman aralıkları ve organik aramalar bu eklenti üzerinden kontrol edilebiliyor.

Cache Kullanın

WP Fastest Cache eklentisi, sitenizin optimizasyonuna büyük katkıda bulunuyor. Ben de web sitelerinde Cache kullanmaya devam ediyorum. Ücretsiz olduğu için sizlere de tavsiye ediyorum.

Akismet Anti-Spam SEO’da Etkili

Bildiğiniz üzere yeni sitelere çok sayıda spam yorum geliyor. Bu yorumlar da aslında SEO’nuzu olumsuz etkiliyor. Sizlere önerim Akismet Anti-Spam eklentisini kullanmanız yönünde olacak. WordPress üzerinden indirebileceğiniz ve milyonlarca kişinin kullandığı bu eklenti site güvenliği açısından da kullanılması gerekiyor.

Klasik Düzenleyici Tam Size Göre

Eski WordPress ara yüzüne ulaşmak isteyenlerin tercih etmesi gereken ‘Klasik Düzenleyici’ Gutenberg’in blok düzenleme özelliğini sevmeyenler için tasarlandı. Şahsen ben de sitelerimde bunu kullanıyorum. Klasik Düzenleyici, web sitenizin hızını da hiçbir şekilde etkilemiyor.

WP Forms

Siteniz için öneri, şikayet, teklif ve iletişim gibi seçenekleri bir arada kullanmanızı sağlayan WP Forms, kolay kurulan bir eklentidir.

Vazgeçilmez Eklenti Broken Link Checker

SEO’nuzun başarılı olmasını istiyorsanız sitenizde kırık linklere yer vermemelisiniz. İşte bu süreçte Broken Link Checker kullanmanız gerekiyor. Mail yoluyla bilgilendirme alacağınız bu eklentide kullandığınız linklerin tek tek kontrol edilmesi engelleniyor ve bu tür linklerin onarılması da sağlanıyor.

Yazar Hakkında

Yorum yazın

Anonim @ farukarigun
FARUK ARIGÜN UI­ & UX Designer

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta