Link Kısaltma Servisi

L

URL – Link Kısaltma ve Önemi

Web sitenizde ya da sosyal medya platformlarında URL kısaltmak son zamanlarda önemli hale gelmiştir. Açılımı ‘Uniform Resource Locator’ olan ve Türkçe karşılığı ‘Tekdüze Kaynak Bulucu’ olan URL, video, belge, fotoğraf ya da görsellere kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor. Elbette URL kısaltmak için güvenli platformlara ihtiyacınız olacaktır. Bu süreçte link kısaltma servisi olarak kisalt.link adresine ulaşmanız yeterlidir. Özellikle de Twitter gibi platformlarda link kısaltarak daha fazla kullanım alanına ulaşabileceğiniz gibi akıldaki kalıcılığı sağlayabilirsiniz.

Link Kısaltma İşlemleri

Kisalt.link üzerinden yapacağınız URL kısaltma işlemleri tamamen ücretsizdir. Sosyal medya platformlarında kısa linklerle paylaşım yapmanızı sağlayan bu sitede, uzun link bağlantıları için ortalama 15 karaktere kadar düşüş sağlanırken kullanıcılara da pratik bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Bu konuda bir örnek verecek olursak, Twitter üzerinden paylaşım yapan herhangi bir kullanıcı, kaynak olarak ekleyeceği linkin uzunluğundan dolayı, vermek istediği mesajı tam anlamıyla sunamaz. Fakat URL kısaltma servisi kullanarak karakter sayısını düşürebilir ve aynı zamanda paylaşmak istediği mesajı da aktarabilir.

Link kısaltma işlemleri sadece sosyal medyada değil, farklı platformlarda da tercih ediliyor. Kitap, dergi, billboard ve gazete gibi araçlar için de online olarak URL kısaltırken verilmek istenen mesaj daha kısa sürede aktarılabiliyor. Son olarak link kısaltmanın aslında arama motorlarının gözünde de iyi bir yere sahip olduğu ve trafik akışını kolaylaştırdığı unutulmamalıdır.

Yazar Hakkında

Yorum yazın

Anonim @ farukarigun
FARUK ARIGÜN UI­ & UX Designer

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta