En İyi WordPress Haber Temaları

E

Haber sitesi açmak isteyenler için bazı öneriler paylaşacağım. Yani bir haber sitesinin hangi temaya sahip olması gerektiğini aktarıyorum bu yazımda. Öncelikle haber sitelerinin çoğunun WordPress alt yapısını kullandığını söylemekte yarar var. Buna ek olarak haber temalarının hem SEO uyumlu hem de kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması gerektiğini de unutmayın. O zaman en iyi WordPress haber temalarına gelin birlikte bakalım.

Sahifa

Bu temanın en önemli özelliği, esnek bir yapıda olması. Elbette ben de bazı projelerimde Sahifa’yı kullanıyorum. Üstelik mobil uyumlu olduğu için gerçekten çok güzel bir ara yüze sahip. Özelleştirme yapabilir, kullanıcılara haber okuma deneyimini en güzel şekilde sunabilirsiniz. Üstelik tüm işletim sistemlerinde de çalışıyor.

Jarida

Ben bu temayı internet üzerinden araştırırken gördüm ve paylaşmak istedim. SEO uyumlu olması ve responsive özelliğiyle kullanılması gerçekten güzel. İstediğiniz dile çeviri de yapabiliyorsunuz.

Valenti

Valenti haber teması Premium temadır. Açılır menüleri son derece heyecan veriyor. Mega menü sistemi olduğu için onlarca özelliği aynı anda kullanma şansı tanıyor. Ayrıca dilediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Smartmag

Bu temada sürükle bırak özelliği var. SEO uyumlu olduğunu da hatırlatmak istiyorum. RTL desteği sunarken sayfa oluşturucu ek seçenekleri de dikkat çekiyor. Şahsen Sahifa’dan sonra bu temanın da çok kullanışlı olduğunu söylememde fayda görüyorum.

Newsmag

Newsmag temasının en önemli özelliği, Youtube videolarını destekliyor. Eğer bol videolu bir haber sitesi açmayı düşünüyorsanız Newsmag’ı öneriyorum. SEO uyumlu ayrıca. Basit ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde sitenizi ziyaret edenler sıkılmadan kategoriler arasında gezinecektir.

Newpaper

Pratik bir tema kullanımı yapmak isteyenler için Newpaper’i önerebilirim. Yine Youtube videolarını destekliyor ve kullanıcı dostu. AMP özelliği de bulunuyor. Üstelik mobil uyumlu olduğundan dolayı telefon ve tabletlerde çok güzel bir görünüme sahip. AdSense uygulamasını desteklemesi, Javascript kodlarıyla uyumlu olması ve elbette alt yapısının hızlı olması nedeniyle ilk kez haber sitesi açacak olanların tercih ettiği WordPress temalarından biri. Aslında en güzel temayı bu sayede sona bırakmış oldum.

Özet olarak haber sitesi açacaksanız lütfen bu temaları tekrar inceleyin ve kararınızı verin. Hepsi birbirinden güzel ve pratik bir kullanıma sahip.

Yazar Hakkında

Yorum yazın

FARUK ARIGÜN UI­ & UX Designer

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta